Ostředečtí hasiči uspěli na okrskové soutěži

Ostředečtí hasiči slaví v tomto roce 110 let existence svého sboru. K příležitosti tohoto výročí jim bylo po roce opět svěřeno pořádání okrskové soutěže v požárním sportu okrsků Ostředek a Divišov.

V sobotu 17.května se do Ostředka sjelo 8 družstev hasičů a 6 družstev hasiček, aby soutěžila o poháry a postup do okresního kola. Slavnostní atmosféru soutěže ještě více posilovala skutečnost, že na tento víkend v Ostředku připadá pouť. Malí diváci se tak mohli, kromě sledování soutěžení, vydovádět na několika atrakcích - skákací hrad, trampolína, atd. Po celou dobu sportovního klání vyhrávala k poslechu kapela Vranovanka.

Soutěž probíhala na fotbalovém hřišti a v jeho okolí, které poskytlo hasičům ideální podmínky, protože nemuseli závodit na nerovných loukách jako tomu bylo v minulých letech. Pro regulérnost soutěže byla zajištěna časomíra a plnící terče.

Vše začalo nástupem zúčastněných družstev, při kterém pronesl projev starosta obce Ostředek ing. Jiří Škvor.

Ostředečtí hasiči, kteří vyslali do boje celkem 3 družstva (2 muži a 1 žen), navázali na své úspěchy z minulých let a získali poháry v obou hlavních kategoriích. Pouze v překážkovém běhu jednotlivců na ně místo na pomyslném stupni vítězů nezbylo, když Michal Škvor skončil s časem 23,55 s o pouhých 0,68 s na neoblíbené 4.(bramborové) pozici.

Ostředecké hasičky ve složení - Blanka Svobodová, Naďa Havlová, Alena Kučerová, Klára Svobodová, Lucie Sadílková, Lucie Neradová a Ivana Marečková - získaly pohár za třetí místo, zejména díky velmi zdařilému požárnímu útoku (3.nejlepší čas - 56,18 s).

6. Dalovy

V překážkovém běhu jednotlivců byla z domácího družstva nejlepší Lucie Neradová, která časem 28,05 s obsadila 11. místo. Mezi dvacítku se ještě dostala 16.časem Ivana Marečková (30,11 s).

Ostředecké áčko v sestavě - František Nerad, Marek Škvor, Petr Sadílek, Michal Škvor, Petr Svoboda, Ing. Marek Škvor a Petr Malina - vybojovalo stříbrnou pozici, když po nevydařené pořadové přípravě (6 trestných bodů) zabojovalo v překážkovém běhu jednotlivců a hlavně při útoku(38,02 s = 2.nejlepší čas).

Ostředecké béčko - František Nerad ml., Jan Schovánek, Josef Měchura , Jiří Schovánek, David Koudelka, František Macháček, František Sedlmaier - obsadilo kvůli neprovedenému požárnímu útoku až poslední místo.