Ostředečtí hasiči přivezli dva poháry z okrskové soutěže v Dalovech

V sobotu 22.května uspořádal SDH Dalovy u příležitosti 80 let své existence okrskovou soutěž v hasičském sportu pro okrsky Ostředek a Divišov.

Na soutěž, které příliš nepřálo počasí, vyslal ostředecký sbor dvě družstva žen a stejný počet družstev mužů. Celkem soutěžilo 7 ženských a 9 mužských družstev.

Ostředečtí hasiči se neztratili a získali dva bronzové poháry, když mužské áčko si muselo svojí pozici obhájit při podivném pokusu o dodatečnou změnu pravidel ze strany rozhodčích.

Velmi příjemně překvapilo "A" družstvo žen ve složení - Ivana Marečková, Zdeňka Nenáhlová, Blanka Svobodová, Lucie Neradová, Nikola Harčariková, Naďa Havlová, Lucie Sadílková a Alena Kučerová, které si především díky perfektnímu útoku (čas 33,24s byl druhý nejlepší) zajistilo třetí místo.

Děvčata neztratila ani bod při pořadové přípravě. Překážkový běh jednotlivkyň se našemu ženskému áčku nevydařil, skončilo se součtem třech nejlepších časů 91,77s až šesté. Nejlepší byla Nikola Harčariková, která s časem 29,2 s obsadila 19. místo.

Ostředecké áčko mužů, věkovým průměrem nejstarší v soutěži, obhájilo loňskou bronzovou pozici a již po osmé v řadě získalo některý z pohárů, přestože se je o něj rozhodčí snažili připravit. Naštěstí se k protestům proti podivné změně pravidel během soutěže přidal i Vranov a Třeběšice, a tak nakonec platila původní pravidla.

Áčkaři ve složení František Nerad st., Petr Sadílek, Marek Škvor, Petr Malina, Michal Škvor, Ing. Marek Škvor a František Nerad ml. provedli bezchybně pořadovou přípravu a velmi slušně absolvovali překážkový běh jednotlivců (4. místo s časem 72,59s). Nejlepší byl tradičně Michal Škvor, který s časem 23,44 obsadil celkové 11.místo. Útok se družstvu vůbec nepovedl a dosáhlo podprůměrného času 50,69s (4. nejlepší útok), ale přesto to stačilo na posun na třetí místo před Vranov.

Za úspěšné lze považovat také vystoupení děvčat z Mžížovic alias Ostředek "B", která prvně dokončila požární útok. Dosažený čas 59,88s byl pátý v pořadí a stejné místo patřilo mžížovskému družstvu ve složení Pavlína Kocábková, Klára Svobodová, Zuzana Drožová, Radka Holoubková, Jitka Vobořilová, Klára Škvorová a Hana Kocábková i v celkovém pořadí. Po bezchybné pořadové přípravě měla děvčata rovněž pátý nejlepší součet časů z překážkového běhu jednotlivkyň (91,19s). Nejlepší běžkyní byla Zuzana Drožová, která s časem 29,6s skončila na 20.místě.

Ostředeckému béčku mužů - Jiří Schovánek, Radek Štěch, Miroslav Lejček, Josef Měchura, Josef Šilhavý, David Koudelka a František Sedlmaier se vystoupení vůbec nevydařilo a skončilo až na posledním 9. místě. Béčkaři absolvovali pořadovou přípravu s pěti trestnými body. V překážkovém běhu skončilo béčko s časem 96,01s poslední a bohužel nedokončilo ani požární útok.