Okrsková hasičská soutěž – Ostředek 12.5.2018

Dne 12. května se sjeli do Ostředka účastníci základního kola soutěže v požárním sportu okrsků Ostředek a Divišov. Celkem přijelo soutěžit šest družstev mužů a čtyři družstva žen. Závody v požárním sportu se pořádaly v pěkném prostředí fotbalového areálu v Ostředku, kde bylo samozřejmě zajištěno sociální zázemí i občerstvení pro účastníky a diváky. Počasí závodům přálo, byl dostatečný počet rozhodčích, hlavní rozhodčí byla paní Zuzana Šarbachová a vše ještě dozorovala okresní starostka SH ČMS, paní Dana Vilímková.

Soutěž mužů absolvovaly týmy Ostředek A, Dalovy, Všechlapy, Ostředek B, Samechov a Třemošnice. Po absolvování všech tří disciplín – požární útok, 100 m s překážkami a pořadová příprava byly po součtu pořadí následující výsledky.

Na šestém místě součtem 12 skončil tým OSTŘEDKA A, před ním na pátém místě součtem 11, ale horším časem na útoku, se umístil tým SAMECHOVA a čtvrté místo součtem 11 obsadilo družstvo OSTŘEDEK B. Na medailových pozicích pak součtem pořadí 7 skončilo jako třetí družstvo TŘEMOŠNICE, druhé místo součtem pořadí 4, ale horším útokem v čase 24,24 vteřiny obsadilo družstvo VŠECHLAP a vítězem se součtem pořadí 4 a útokem v čase 22,63 vteřiny stalo družstvo mužů z DALOV.

Při závodu jednotlivců na 100 m s překážkami zvítězil Jan KUNEŠ ze Všechlap s časem 17,75 vteřiny. Nejlepší borec z Třemošnice, Jirka LIŠKA skončil 7. s časem 25,09 vteřiny a nejlepší borec z Ostředka, Zdeněk MĚCHURA obsadil 9. pozici s časem 25,96 vteřiny.

Soutěž žen absolvovala družstva Dalovy, Třemošnice, Ostředek a Všechlapy. Opět po součtu pořadí ze všech disciplín vznikly tyto výsledky.

Na čtvrtém místě součtem 9 skončila děvčata z TŘEMOŠNICE, na bedně pak jako třetí součtem 7 byla děvčata z OSTŘEDKA, druhé místo součtem 5 obsadila děvčata z DALOV a z vítězství se součtem 3 a nejlepším útokem v čase 21,48 vteřiny radovala děvčata ze VŠECHLAP.

Při závodu jednotlivkyň na 100 m s překážkami zvítězila Kateřina ŠKVOROVÁ ze Všechlap s časem 17,59 vteřiny. Nejlepší dívkou z Třemošnice byla Libuše JÍŠOVÁ na 10. místě s časem 27,16 vteřiny a hned za ní skončila na 11. místě Kateřina SVOBODOVÁ z Ostředka s časem 27,88 vteřiny.

Soutěž se organizátorům z SDH Ostředek velmi povedla a byla důstojným připomenutím 120 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Ostředku léta páně 1898. Současně pan starosta SDH Ostředek Petr Sadílek pozval účastníky soutěže na připravovaný vrchol oslav 120 let SDH v Ostředku, kdy 30. června 2018 bude slavnostně otevřena nová hasičská zbrojnice a současně by měl být žehnán i nový historický prapor SDH Ostředek.

Přejme Ostředeckým hasičům, ať se ve zbrojnici dobře zabydlí, ale ať z ní vyjíždějí k zásahům co nejméně.  Takže požárnímu sportu a hasičům  „ZDAR“ a ohni „ZMAR“