Prohlášení o přístupnosti

Dobrovolný svazek obcí CHOPOS se zavazuje zpřístupnit www stránky v souladu se zákonem . 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

Prohlášení o přístupnosti se vztahuje na následující internetové stránky:
http://www.chopos
www.bilkovice.cz
www.obeccakov.cz
www.ceskysternberk.eu
www.drahnovice.cz
www.litichovice.cz
www.ouostredek.cz
www.petroupim.cz
www.popoviceobec.cz
www.obecpostupice.cz
www.psare.cz
www.obecstruharov.cz
www.obecteplysovice.cz
www.obectrebesice.cz
www.vodslivy.cz
www.obecvranov.cz
www.obecvsechlapy.cz
www.obecxaverov.cz

Struktura informací na stránkách byla vytvořena podle specifikace W3C HTML 5 a vizuálně naformátována kaskádovými styly (CSS 3) – vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem zajistí správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

V roce 2024 by mělo dojít ke spuštění nových verzí webových stránek.

Stav souladu
Uvedené internetové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1 z důvodu nedostatečně přístupného obsahu anebo výjimek uvedených níže.


Přístupnost obsahu
Na internetových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů. Nelze zcela garantovat přístupnost www stránek, na které se web odkazuje, dále dříve vytvořené, zejména archivní příspěvky a příspěvky spolků a dalších organizací, které využívají web obcí. Jedná se o archivní příspěvky, které obsahují obrazové záznamy bez popisu dostupného pro asistivní technologie.

Nepřístupný obsah

Níže uvedený obsah není přístupný, jelikož uvedení těchto nedostatků do souladu se zákonem a s pravidly přístupnosti by v tomto případě bylo pro provozovatele finančně náročné, tudíž podle § 7 zákona 99/2019 Sb. toto není dodatečně upravováno a je dočasně uplatňována výjimka z důvodu nepřiměřené zátěže ve smyslu článku 5 směrnice (EU) 2016/2102. 

- některé dokumenty ve formátu PDF nemají strojově čitelnou vrstvu 

Vypracování prohlášení o přístupnosti
Prohlášení o přístupnosti bylo aktualizováno dne 9. 6. 2023.
Prohlášení bylo revidováno dne 16. 2. 2024
Prohlášení bylo vypracováno dle metodického pokynu MVČR k zákonu č. 99/2019 Sb.

Zpětná vazba a kontaktní údaje
Dobrovolný svazek obcí CHOPOS má za cíl, aby jím spravované internetové stránky byly přístupné všem jejím uživatelům a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita).

Kontakt
CHOPOS
Křižíkova 1424
256 01 Benešov
telefon: 777193556
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Postupy pro prosazování práva
V případě, že Vám nebyla poskytnuta odpověď nebo poskytnutá odpověď je neadekvátní či neuspokojivá v souvislosti s Vaší žádostí či oznámením ohledně přístupnosti internetových stránek nebo webové aplikace, kontaktujte příslušný orgán pro prosazování práva:

Digitální a informační agentura
Na Vápence 915/14
130 00 Praha 3
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prohlášení provozovatele internetových stránek
Tyto internetové stránky provozuje CHOPOS. Internetové stránky využívají redakční systém Joomla!, který je poskytován společností SvětIT.cz.

Správcem veškerého obsahu je CHOPOS, se sídlem Chotýšany 54, 25728 Chotýšany a jeho členské obce, které využívají společný systém. Veškeré osobní údaje návštěvníků internetových stránek, které jsou prostřednictvím těchto internetových stránek poskytovány, jsou spravovány výlučně správcem obsahu webu.

Prostřednictvím registračního formuláře uděluje návštěvník internetových stránek správci obsahu souhlas se zpracováním svých osobních údajů. V registračním formuláři je stanoven účel, rozsah zpracovávaných osobních údajů a doba platnosti souhlasu. Všechny osobní údaje poskytované při registraci návštěvník poskytuje dobrovolně. Návštěvník internetových stránek má možnost svůj souhlas kdykoli odvolat.

Provozovatel redakčního systému, společnost SvětIT.cz, jakožto zpracovatel osobních údajů tímto prohlašuje, že jsou osobní údaje zpracovávané v jí provozovaném redakčním systému dostatečně zabezpečeny proti ztrátě a úniku a zároveň prohlašuje, že neposkytuje žádné zpřístupněné osobní údaje třetím osobám.

Kontakt na technického provozovatele
SvětIT.cz
Křižíkova 1424
256 01 Benešov
tel.: +420 277 270 600
web: www.svetit.cz
technická podpora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci