TJ Sokol Popovice

Počátky popovického Sokola sahají do dvacátých let minulého století. Nejdříve se místní členové soustředili na pořádání seznamovacích akcí či tanečních vystoupení, při kterých byl předně vysvětlován význam a cíl tohoto sdružení. V Popovicích se členové scházeli a cvičili v sále místního hostince, který byl upraven tak, aby vyhovoval potřebám cvičení, které probíhalo dvakrát týdně. V této době byly děleny oddíly Sokola na žactvo, dorost, oddíl mužů a žen. Časem se zastoupení v řadách místního Sokola zvyšovalo, a tak přišla myšlenka na vybudování venkovního cvičiště.

V současnosti má TJ Sokol Popovice devítičlenný výbor, fotbalový mládežnický tým, dvě mužstva dospělých hrající IV. a ll. třídu okresního přeboru a hokejové mužstvo hrající okresní hokejovou soutěž na stadionech v Benešově a ve Vlašimi. Fotbalové hřiště je situováno na konci vesnice směrem na Postupice. Na opačném konci vesnice se nachází rozsáhlé zázemí bývalé ledové plochy, na které se odehrávaly domácí zápasy místního hokejového mužstva, které zde hrálo až do roku 2008.

TJ Sokol Popovice pořádá každoročně kulturní a společenské akce. První akcí roku bývá sportovní ples, kde dochází k vyhlášení nejlepšího sportovce roku předešlé sezóny. Nedílnou součástí práce Sokola je i zajištění maškarního karnevalu pro nejmenší. První letní prázdninový víkend patří nohejbalovému turnaji, který TJ Sokol pořádá společně s obcí Popovice. Po ukončení jarní části sezóny se během letní přestávky každoročně pořádá pouťový fotbalový turnaj.

Při příležitosti ukončení starého roku a přivítání nového pořádá TJ Sokol každým rokem silvestrovský večírek. Každým rokem vymýšlí nová témata, videoprojekce... Silvestrovské akce mají v Popovicích veliký ohlas a vytváří si zde za pomoci organizačního týmu určitou tradici.

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci