• Obec Třebešice
 • Obec Struhařov, Býkovice
 • Rozhledna Špulka
 • Obec Xaverov
 • Obec Všechlapy
 • Obec Vranov
 • Obec Vodslivy
 • Obec Teplýšovice
 • Obec Soběhrdy
 • Obec Psáře
 • Obec Postupice
 • Obec Popovice
 • Obec Petroupim
 • Obec Ostředek, Třemošnice
 • Obec Litichovice
 • Obec Chotýšany
 • Obec Drahňovice, hasičské muzeum
 • Městys Divišov, mateřská škola
 • Městys Český Šternberk
 • Obec Čakov - koupaliště
 • Obec Bílkovice, kamenolom

Soutěže

Okrsková hasičská soutěž v Postupicích 13.5. 2017

Po roce jsme se sešli opět v Postupicích s tím rozdílem, že nyní okrsek pořádalo SDH Jemniště. Poslední roky dáváme družstva dohromady horko těžko a tak tomu bylo i letos. Nejsou žádní nástupci z mladších generací a současní členové mají přirozeně jiné priority a jiné zdravotní stavy za uplynulou desítku let, ale pořád u některých převládá chuť účasti a tak se i nyní podařilo 1 družstvo mužů a 1 družstvo žen utvořit. Horší to bylo u holek, které byly opět jako loni ve stejném složení a počtu - pouze 5 závodnic, takže 14 dní před soutěží se pokusily kontaktovat "staré" kusy, které působily v počátku založení ženského družstva v Kozmicích. Obrovské nadšení z úspěšného lovu kolegyň pro soutěž se zas hodně rychle začalo rozplývat, když jsme bohužel neabsolvovaly ani jeden plnohodnotný trénink. A to samé bylo u kluků. Zkrátka v sobotu ráno jsme vyrazili s nadějí i obavami a staň se, co má se stát..

Proběhla prezentace, přihlásilo se 9 družstev žen, 10 družstev muži ml. a 4 družstva muži st.. Po slavnostní nástupu byla ihned zahájena disciplína pořadová příprava a sto metrů překážek. Poprvé v historii bylo potrestáno družstvo žen Kozmic takovou dávkou trestných bodů, konkrétně 20, a to hlavně za špatné pochodování. Rázem se ocitly na průběžném posledním místě. Resp. 7. z devíti, neboť některá družstva před nimi měla shodný počet trestných bodů. Pořadová příprava kluků proběhla ukázkově bez trestného bodu. Na řadu přišlo 100 metrů překážek, kterých se může zúčastnit z každého družstva vždy 5 závodníků a počítají se 3 nejlepší časy. U holek byl maximální možný počet využit, u kluků ze zdravotních důvodu běželi pouze 3 závodníci a tudíž bylo důležité dokončit disciplínu, aby se 3 časy povedly a nebyl někdo diskvalifikovaný. Už druhým rokem nešla do Kozmic žádná medaile jednotlivcům, ale po celkovém součtu tří nejlepších časů družstvo holek obsadilo ucházející 4. místo. Kluci bohužel až 8. Nutno podotknout, že tato disciplína se u holek nepodařila ani jedné bez chyby a u kluků kromě Marka Báry také ne - viz videa v odkazu.

Závodníci na 100 m překážek – holky (celkem 38 závodnic):  Jitka Hanibalová - 26:18 (14. místo), Iva Mikelová 26:11 (13. místo), Veronika Kobiánová 25:55 (9. místo), Andrea Hemrová 52:29 (35. místo) - zde nutno uvést, že dle záznamu z videa byl její výsledný čas kolem cca 31 vteřin a Lenka Matoušková 48:37, ovšem zde je v záznamech uvedeno "N" za nezapojenou proudnici,

kluci (celkem 44 závodníků) – Tomáš Mikel 25:32 (22. místo), Lukáš Daněk (Dáňa) 27:04 (28. místo) a Marek Bára 22:04 (5. místo). 

Závěr soutěže samozřejmě patřil královské disciplíně - požární útok. V jakém duchu se nesl celý den pro družstvo holek, tak se odehrálo i v této disciplíně.. Bohužel ještě se zraněním levé proudařky a neoblíbeným "N".

Kluci naopak předvedli nejrychlejší útok těchto závodů a výsledný čas na nástřikové terče (3 litry) se zastavil na 34,58 a v této disciplině zvítězili!

Útok ženy: mašina - Iva Mikelová, savice Veronika Mikelová, koš - Andrea Hemrová, béčka - Jana Gregorová, rozdělovač - Jitka Hanibalová, levý proud - Veronika Kobiánová, pravý proud - Lenka Matoušková.
Útok muži: mašina – Luboš Sládek, savice – Tomáš Kortánek, koš – Tomáš Petera, béčka – Lukáš Daněk (Dáňa), rozdělovač – Tomáš Mikel, levý proud - Marek Bára, pravý proud Jiří Eichler.

Po součtu všech disciplín patřilo ženám z Kozmic 9., tedy poslední místo. Kluci obsadili slušivé 3. místo. Pro letošek jsme odevzdali putovní poháry a po tradičním focení vyrazili domů - bez zpěvu, veselého řádění a obvyklého vítězného kolečka s naším maskotem Jardou Kadeřábkem, který měl letos také absenci. Náhradou nám byla velká účast našich věrných fanoušků, kteří s námi strávili v Postupicích celý den. Děkujeme.

 

Odkazy na fota a videa zde:

http://hutu.rajce.net/Okrskova_soutez_v_Postupicich_SDH_Jemniste_13.5._2017


Konkrétní časy disciplín a celkové výsledky zde:
Celkové výsledky - muži mladší 1
Celkové výsledky - muži mladší 2
Celkové výsledky - muži mladší 3
Celkové výsledky - muži mladší 4
Muži mladší - stovky 1
Muži mladší - stovky 2
Muži mladší - stovky 3
Muži mladší - stovky 4

Celkové výsledky - muži starší 1
Celkové výsledky - muži starší 2
Muži starší - stovky 1
Muži starší - stovky 2

Celkové výsledky - ženy 1
Celkové výsledky - ženy 2
Celkové výsledky - ženy 3
Ženy - stovky 1
Ženy - stovky 2
Ženy - stovky 3Hasičská soutěž v Postupicích dne 25.6. 2016
 
V sobotu 25.6. 2016 se konal již X.ročník soutěže SDH Jemniště v Postupicích. Tato soutěž je netradiční tím, že se dá kombinovat složení družstev a mohou závodit s určitými pravidly družstva smíšená. Za této situace jsme mohli vyrazit v nevelkém počtu  - pět mužů a pět žen, kdy jsme se navzájem doplňovali. Zahajovalo se štafetou, která sestávala ze sedmi úseků po 60ti metrech s překážkami - za ženy ji mohly běžet pouze ženy, takže dvě závodnice musely běžet dva úseky najednou, u mužů mohla být doplněna ženami, ale kluci to zvládli sami, takže rovněž dva kluci běželi dva úseky.
Děvčata absolvovala disciplinu s časem 93,62, což byl 2. nejrychlejší čas z celkem 10ti zúčastněných družstev. Bohužel ale až po doběhnutí disciplíny nám bylo uděleno nekompromisní enko a to za nesplnění prvního úseku, kdy závodnice seskočila z kladiny dříve. Ovšem vzhledem k tomu, že rozhodčí na tomto úseku nereagoval červeným praporkem, štafetu jsme dokončily celou. Pak nám byl sdělen verdikt. Protest jsme nepodávali, nepřijeli jsme se dohadovat, ale zdravě si zasoutěžit. Každopádně z fotky v příloze je zřejmé, že závodnice doskočila přesně na desku na konci kladiny. Argumentace pořadatelů, že z kladiny se musí dostat až za čáru a to dle pravidel požárního sportu z okrsku, zde nelze použít, neboť čára nebyla vyznačena. Během dne se objevilo několik sporných situací i u ostatních soutěžících, ale vždy nějakým způsobem došlo k dohodě a kompromisnímu vyřešení. My jsme uzavřeli enko za holčičí štafetu a vracení dvou našich závodníků na přípravu základny sportovně, šlo přeci o srandamač. Každopádně za holčicí štafetu  tím pádem tedy poslední místo.
 
Složení na úsecích štafety - ženy:
1. kladina - Andrea Hemrová, 2. koza - Iva Mikelová, 3. hadice - Jitka Hanibalová, 4. podlézání - Andrea Hemrová, 5. hasičák - Veronika Kobiánová, 6. sekera - Veronika Mikelová, 7. spoje - Iva Mikelová
 
Kluci tuto disciplínu splnili, ovšem skoro na každém úseku s nějakým defektem, ale přes to jim po této disciplíně patřilo 8. místo z celkových 13ti družstev. Čas, který dosáhli - 88,92 by znamenal 2. místo, ovšem po přičtení 15ti trestných vteřin za podlézání a sekyru se čas vyšplhal na 103,92.
 .
Složení na úsecích štafety - muži:
1. kladina - Tomáš Petera, 2. koza + bariéra - Tomáš Mikel, 3. hadice - Ondřej Hanibal, 4. podlézání - Lukáš Daněk (Bejky), 5. hasičák - Ondřej Hanibal, 6. sekera - Luboš Sládek, 7. spoje - Tomáš Mikel
 
Ostatně spravili jsme si chuť na královské disciplíně - požární útok, kde ženy i muži Kozmic kralovali. Ženy s časem 24,79 a muži s časem 28,15.
 
Složení útoků:
Ženy: Iva Mikelová (mašina), Veronika Mikelová (savice), Andrea Hemrová (koš), Ondřej Hanibal (béčka), Jitka Hanibalová (rozdělovač), Veronika Kobiánová (levý proud), Tomáš Mikel (pravý proud).
Muži: Luboš Sládek (mašina), Lukáš Daněk - Bejky (savice), Tomáš Petera (koš), Ondřej Hanibal (béčka) , Jitka Hanibalová (rozdělovač), Veronika Kobiánová (levý proud), Tomáš Mikel (pravý proud).
 
Konečné výsledky vyzněly velice příznivě pro družstvo mužů, kteří se umístili na celkovém 2. místě. Ženy se po vlastně jen jedné splněné disciplíně ze dvou i tak umístily blízko polovině startovní listiny a to na 6. místě. Nebýt enka a trestných bodů na štafetách, součty by znamenaly první místa pro obě družstva. Jak jsme slyšeli z řad kolegů.. alespoň měl prostor radovat se také z 1. místa někdo jiný:-)
 
Odkaz na fota a videa zde:
http://hutu.rajce.idnes.cz/Srandamac_Postupice_25.6._2016/

Celkové výsledky a časy disciplín zde:
Výsledky 2016


Okrsková hasičská soutěž v Postupicích 21.5. 2016 – přepište dějiny, přepište pravidla..:) Dvojité vítězství Kozmic!

Večer před závodama jsme se sešli u hasičárny k přípravě materiálu na soutěž a ke konečnému rozhodnutí ohledně účasti družstva holek. Vzhledem k časovým možnostem jsme letos trénink dali všichni pouze 1x. Navíc oproti standardnímu počtu 7 závodníků v týmu nás holek bylo jen 6. Přestavily jsme postavení na základně, rozdělily si spoje, rozdělovač nahradil zároveň i béčkařku a Ája šla z béček na proudařku. Den před soutěží nám ale odpadla ze zdravotních důvodů ještě jedna závodnice a proto velké rozhodování bylo na místě! Jít v pěti, nejít v pěti..?! Nikdo nikdy to nezkusil, už ani nebyl čas to zkoušet.. Teoreticky jsme vymyslely, jak to udělat, všechny jsme se semkly a řekly si, že jedna za všechny, všechny za jednu.. a šly jsme do toho, nechtěly jsme to vzdát.. Motivační noční SMSka od našeho velitele a srdcaře Luboše Sládka byla hnacím motorem a slova Tomáše Kortánka, že když půjdem v pěti, tak na nás bude hrdý, rovněž. Pak slova podpory přes telefon od dalšího člena Lukáše Daňka (Dáňi) z dovči, nemocné Téry Svátkové.., to prostě mluvilo za vše, volba byla jasná. I u mužů probíhaly narychlo změny. Pořád máme velkou marodku, proto také byli přibráni nováčci do týmu – Tomáš Liška a Tomáš Goldschmied. Do poslední chvíle nebylo na některém postu jisté, kdo na soutěž pojede a to hlavně z pracovních důvodů. Rovněž až v předvečer soutěže kluci pevně stanovili 7 závodníků, kteří nastoupí. Nutno podotknout, že s jedním nováčkem na proudu a některých změnách v sestavě.

No a tak jsme se v sobotu ráno v 7 hodin sešli u hasičárny, Ivuška nám rozdala jako obvykle lízátka a vyrazili jsme. Proběhla prezentace, přihlásilo se 8 družstev žen, 9 družstev muži ml. a 5 družstev muži st.. Následoval slavnostní nástup, pokládání věnce a šlo se na první disciplinu pořadová příprava. Během nástupu nás hodně lidí oslovovalo se slovy „vy prej jdete v pěti“, „jak to chcete udělat“, „jste dobrý, držíme palce“ a nebo naopak říkali „tak to aspoň nebudem poslední my, když je vás pět“..  Pořadová příprava holek i kluků bez trestného bodu. Na řadu přišlo 100 metrů překážek. I zde byla v obou kategoriích ze zdravotních důvodů omezená možnost a počet startujících. Ovšem ti, co se této disciplíny zúčastnili, se umístili dobře. Tento rok sice nešla do Kozmic žádná medaile jednotlivcům, ale po celkovém součtu tří nejlepších časů v týmu, družstvo holek i kluků obsadilo průběžné výborné 2. místo!

Závodníci na 100 m překážek – holky (celkem 34 závodnic):  Iva Mikelová 25:73 (14. místo), Veronika Kobiánová 23:33 (5. místo) a Andrea Hemrová 24:66 (9. místo), kluci (celkem 42 závodníků) – Tomáš Mikel 22:79 (5. místo), Tomáš Goldschmied 25:12 (17. místo), Marek Bára 22:83 (6. místo) a Jakub Vávra 23:38 (10. místo). 

Poslední královská disciplína požární útok přišla na řadu po přestávce a ukázce zásahu profesionálních hasičů. Hlasatel Jirka Černík nás holky na startu uvedl se slovy, že klobouk dolů, že požární útok v pěti ještě neviděl. To, co se stalo potom, utkví v mysli asi každému. Bravurní provedení na všech postech a výsledný čas 42:14 patřil mezi tři nejrychlejší časy. Terče byly nástřikové (3 litry). Tleskali i rozhodčí a nejen sobě, ale i spoustu lidem okolo jsme vehnaly slzy do očí. Stalo se něco neuvěřitelného, co asi nikdo nečekal, i když si to přál..Za disciplinu požární útok jsme se umístily na 3. místě (1. Chotýšany 41:06 a 2. Čeňovice 41:99). Po zbytek konání soutěže se nesla zpráva, že jsme celkově druhý.. -neskutečný úspěch.. Jenže to byla jen část informace po dvou disciplinách, nikoli po započtení bezchybné pořadovky a proto při vyhlašování slyšet, že družstvo žen Kozmic se v počtu pěti závodnic umístnilo na celkovém 1. místě z osmi, bylo omračující a velkolepé. Pak už jsme si přáli, aby stejnou euforii mohli prožívat kluci a drželi jim palce, když šli na start, neboť ty měli konkurenci spočívající ve větším počtu družstev. Kluci to dali na výbornou! Povedlo se a jejich útok byl nejrychlejší z celých závodů – čas 32:82. Na druhém místě v útoku se za nimi až s velkým odstupem umístilo družstvo Čeňovice A s časem 37,11 a 3. Jemniště 39:10. Takže i klukům patřilo celkové 1. místo na soutěži. Obě družstva Kozmic obhájila prvenství z loňského roku a tak jsme si domů vezli opět i putovní poháry.

Útok ženy: mašina, savice, koš – Iva Mikelová a Veronika Mikelová, rozdělovač a béčka – Jitka Hanibalová, levý a pravý proud – Veronika Kobiánová a Andrea Hemrová
Útok muži:mašina – Jiří Eichler, savice – Lukáš Daněk (Bejky), koš – Jakub Vávra, béčka – Ondřej Hanibal, rozdělovač – Tomáš Mikel, levý a pravý proud Marek Bára a Tomáš Goldschmied.

Obdiv ostatních závodníků, pokora, smekání pomyslných klobouků nad našimi výkony, gratulace, slzy, chlouba, to vše se v nás všech odehrálo, ale myslím, že v každém z nás zvlášť i vnitřní pocit hrdosti, že jsme dokázali to, co jsme dokázali, neboť děda Stanislav Pohořal – velitel okrsku, který bohužel 6.5. zemřel – by na nás byl 100% pyšný. A asi nemluvím jen o výsledcích, které byly třešinkou na dortu, ale o síle a semknutí party, která to nevzdala…

Po tradičním pokřtění nového závodníka (koupačka v kádi) Tomáše Goldschmieda jsme vyrazili na cestu domů. Náš věrný řidič a maskot Jarda Kadeřábek s námi udělal vítězné kolečko po Kozmicích a pak jsme všichni vyrazili za Ivetou, naší členkou, která je po autonehodě upoutaná na vozíčku. Došli jsme se jí pochlubit, udělali pár fotek i s naším nejstarším 92. letým členem hasičů Václavem Hanibalem a zazpívali pod okny nemocné Téře naší novou hymnu, kterou Tomík s Vávřím složili po cestě ze závodů a šli si užívat radost z úspěchu.

Děkujeme za podporu fanouškům, členům, kteří se ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit, ale byli tam s námi – někteří fyzicky,někteří intenzivně na telefonu, hezká slova některých soupeřů, za proslovy v hasičárně po závodech, za víčka donesená pro Ivetu na vozík. Byla to neskutečná síla emocí!

Celkové výsledky zde:

kategorie muži ml. kategorie muži st. kategorie ženy
1. Kozmice 1. Čeňovice B 1. Kozmice
2. Čeňovice A 2. Struhařov B 2. Jemniště
3. Jemniště 3. Teplýšovice B 3. Čeňovice
4. Teplýšovice A 4. Nová Ves 4. Chotýšany
5. Bílkovice 5. Popovice 5. Bílkovice A
6. Postupice   6. Popovice
7. Chotýšany   7. Postupice
8. Struhařov A   8. Bílkovice B
9. Bořeňovice    

Odkazy na fota a videa zde:
http://hutu.rajce.idnes.cz/Hasicske_zavody_21.5._2016_v_Postupicich/

Celkové výsledky a konkrétní časy zde:
100 m ženy
100 m muži
přehled průběžného umístění po disciplínách a celkové výsledky ŽENY
přehled průběžného umístění po disciplínách a celkové výsledky MUŽI

Hasičská soutěž v Postupicích dne 21.6. 2015
 
V sobotu 21.6. 2015 se konal již IX.ročník soutěže SDH Jemniště v Postupicích na novém hřišti. Tato soutěž je netradiční tím, že se dá kombinovat složení družstev a mohou závodit s určitými pravidly družstva smíšená. Za této situace jsme mohli vyrazit v nevelkém počtu pěti mužů a pěti žen, kdy jsme se navzájem doplňovali. Zahajovalo se štafetou, která sestávala ze sedmi úseků po 60ti metrech s překážkami - za ženy ji mohly běžet pouze ženy, takže dvě závodnice musely běžet dva úseky najednou, u mužů mohla být doplněna ženami.
Děvčata absolvovala disciplinu s nejrychlejším časem. Složení na úsecích:
1. kladina - Jitka Hanibalová, 2. koza - Veronika Kobiánová, 3. podlézání a přeskok - Andrea Hemrová, 4. pneumatiky - Jitka Hanibalová, 5. hadice a hasičák - Veronika Kobiánová, 6. sekera - Tereza Svátková, 7. spoje - Iva Mikelová
Kluci v této disciplině rovněž kralovali. Složení na úsecích:
1. kladina - Tomáš Kortánek, 2. koza + bariéra - Lukáš Daněk (Dáňa), 3. podlézání a přeskok - Jitka Hanibalová, 4. pneumatiky - Marek Bára, 5. hadice a hasičák - Luboš Sládek, 6. sekera - Jirka Eichler, 7. spoje - Iva Mikelová
 
V požárním útoku dosáhly ženy na 3. místo a kluci opět na 1. místo. Složení útoků:
Ženy: Tereza Svátková (mašina), Iva Mikelová (savice), Andrea Hemrová (koš), Lukáš Daněk - Dáňa (béčka), Jitka Hanibalová (rozdělovač), Veronika Kobiánová (levý proud), Marek Bára (pravý proud).
Muži: Luboš Sládek (mašina), Iva Mikelová (savice), Andrea Hemrová (koš), Lukáš Daněk - Dáňa (béčka) , Jitka Hanibalová (rozdělovač), Marek Bára (levý proud), Jiří Eichler (pravý proud).
 
Celkové výsledky vyzněly velice příznivě pro obě družstva Kozmic. Ženy i muži získali celková první místa na této soutěži.
 
Bohužel zde došlo ke zranění Tomáše Kortánka, který ještě týž den podstoupil operaci. Přejeme brzké uzdravení!
 
Odkaz na fota a videa zde:
http://svatkova.rajce.idnes.cz/Srandamac_-_Postupice_20.6.2015/

Celkové výsledky a časy disciplín zde:
Výsledky

Okrsková hasičská soutěž v Kozmicích - vítězství domácích! dne 30. 5. 2015

30.5. 2015 se konala hasičská soutěž Okrsku Struhařov v Kozmicích na novém hřišti. Soutěž probíhala ve třech kategoriích a třech disciplínách - pořadová příprava, běh na 100 metrů překážek a královská disciplína požární útok. Do Kozmic přijelo celkem 24 družstev - 11 družstev muži mladší, 4 družstva muži nad 35 let, 8 družstev žen a 1 družstvo jako hosté z jiného okrsku. Kozmice reprezentovalo družstvo muži ml. a ženy. V obou kategoriích vystoupali kozmičtí na nejvyšší příčku a na domácí půdě tak oslavili výročí 120. let založení SDH vítězstvím! Obě kozmická družstva získala i prvenství v královské disciplíně - muži předvedli útok za 23,69 vteřin a ženy za 22,10 vteřin.  Úspěchy tak byly odměnou za několikaměsíční práci, přípravy, organizaci těchto závodů a zabezpečení nového sportoviště, které je zatím v provizorním stavu. Děkujeme všem za pomoc a podporu.

Celkové výsledky zde:

kategorie muži ml. kategorie muži st. kategorie ženy
1. Kozmice 1. Čeňovice 1. Kozmice
2. Bílkovice 2. Teplýšovice 2. Čeňovice
3. Čeňovice 3. Struhařov A 3. Popovice
4. Jemniště 4. Nová Ves 4. Jemnistě
5. Chotýšany   5. Postupice
6. Popovice   6. Bílkovice
7. Bořeňovice   7.-8. Teplýšovice, Chotýšany ("N" na útoku)
8. Postupice A    
9. Postupice B    
10. Teplýšovice    
11. Struhařov B    

Výsledky jednotlivci 100m překážek:

kategorie muži ml. kategorie muži st. kategorie ženy
1. Lukáš Daněk - Kozmice (20,16) 1. Vítězslav Sahula - Teplýšovice (22,67)   1. Gabriela Zachová - Postupice (21,49)
2. Vojtěch Daněk - Postupice "B" (20,64)  2. Jiří Nulíček - Teplýšovice (26,36) 2. Jitka Hanibalová - Kozmice (21,68)
3. Daniel Síbrt - Čeňovice (22,29) 3. Petr Dřízal - Čeňovice (27,10) 3. Monika Prokopová - Kozmice (22,97)

Odkazy na fota a videa zde:
 http://hutu.rajce.idnes.cz/Okrskova_soutez_Kozmice_30.5._2015_-_120_let_vyroci/
 https://www.dropbox.com/sc/l8gqbgglptkou0d/AAAGby0z0QRd3tXdh8_DLFLKa
 http://petrolejka.rajce.idnes.cz/Hasicske_zavody_v_Kozmicich_30.5._2015/
 http://svatkova.rajce.idnes.cz/Hasicske_zavody_-_Kozmice_30.5.2015/
 

Celkové výsledky a konkrétní časy zde

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci