SDH Tatouňovice

Původně byl jeden sbor dobrovolných hasičů v Čakově a jeden v Tatouňovicích. Sbor v Čakově byl založen dne 15. listopadu 1937 a v Tatouňovicích roku 1939. Kvůli blížící se válce se lidé báli o své majetky, a tak už v roce 1938 se občané Čakova rozhodli postavit požární zbrojnici. Téhož roku byla zakoupena ruční požární stříkačka. Dále byly zakoupeny do výbavy zbrojnice plynové masky. Počáteční požární družstvo mělo 12 členů. V roce 1955 byla zakoupena motorová stříkačka přenosná PS 8, se kterou se už začalo jezdit na soutěže. V Tatouňovicích měl sbor závěsnou stříkačku tak zvanou "Valtrovku", se kterou hasiči jezdili také na cvičení.

Roku 1959 došlo ke sloučení obou sborů. Sbory se dohodly na společném názvu Sbor dobrovolných hasičů Tatouňovice. V roce 1960 byla postavena požární zbrojnice se společenskou místností v Tatouňovicích, aby měli hasiči kde pořádat schůze. Závěsná motorová stříkačka PS 16 byla zakoupena roku 1963 a je ve zbrojnici stále. Akorát byla předělána na PS 32. První požární auto, skříňová Tatra 805, byla zakoupena roku 1965 od vojáků z Benešova. Později však byla kvůli nákladnému provozu nahrazena terénním vozidlem ARO.

Mimo požární ochranu sbor pořádal zájezdy na slavnosti do Strážnice, na vinobraní do Miroslavi u Znojma a na ples do Lucerny do Prahy. Po dostavbě společenského domu a koupaliště Na Brodcích, na které se podíleli všichni členové sboru, se začaly pořádat taneční zábavy a plesy. Později byla zakoupena závěsná stříkačka PS 12, se kterou jezdí mladí hasiči dodnes na cvičení. Požární ochrana v Čakově je zajištěna hydranty na nově vybudovaném vodovodu. Od roku 2010 na popud pana Františka Filipa je každoročně pořádán Hasičský den.

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci