Aktuality (Čakov)

Úřední den 22.4.2024

Vážení občané,

obecní úřad bude 22.4.2024 uzavřen. 

V případě potřeby volejte na tel. číslo 731 107 303 nebo 603 373 700.

Děkujeme za pochopení.

Úřední den 19.2.2024

Vážení občané,

obecní úřad bude 19.2.2024 uzavřen. Úřední den přesunut na středu 21.2.2024 od 18:30 do 20:00 hod.

V případě potřeby volejte na tel. číslo 731 107 303 nebo 603 373 700.

Děkujeme za pochopení.

Úřední hodiny dne 22.1.2024

Vážení občané,

z důvodu nemoci je obecní úřad dne 22.1.2024 uzavřen. 

V případě potřeby volejte na tel. číslo 731 107 303 nebo 603 373 700.

Děkujeme za pochopení.

Odpady 2024

Vážení občané,

i přes stálé zvyšování cen jsme se na zasedání obce konaného dne 23.11.2023 dohodli, nepřenášet pro rok 2024 na občany nárust cen za likvidaci odpadu a ponechali cenu pro občany na stávající hodnotě, vzhledem k úsporám vzniklým hospodařením obce se navýšení pokryje z rezerv obce.

Oprava MK od čističky ke hřbitovu - možné omezení provozu

Vážení občané,

 od pondělí 13.11. do úterý 21.11. bude v obci Ostředek probíhat oprava místní komunikace. Součástí opravy je i 30 metrový úsek silnice na Čakov, od mžížovské čističky po odbočku k rybníku. Je možné, že tento úsek bude po nějakou dobu průjezdný. Omezení se pokusí co nejvíce minimalizovat a nechat auta / autobus projíždět.

 

Pohádkové vítání léta

Zveme všechny na Pohádkové vítání léta, které proběhne 1.7.2023 od 14.00 hod v Čakově - Na Brodcích. Více informací zde: Pozvánka

Prodej slepic

Vážení spoluobčané,

drůbež Červený Hrádek s.r.o. prodává slepičky snáškových plemen – Tetra hnědá,

Dominant-černý, modrý, bílý, žlutý, kropenatý, Green Shell typu Araukana,

Dark Shell typu Maranska. 

Bližší informace najdete v přiloženém letáku.

Prodej slepiček

Svoz nebezpečného odpadu 18.5.2022

Vážení spoluobčané,

dne 18.5.2022 proběhne v obcích Vlkov, Tatouňovice a Čakov svoz nebezpečného odpadu. Přesné časy přistavení mobilního kontejneru najdete na vývěsce obce. 

Prosíme, abyste odevzdávali pouze odpad uvedený na upozornění! 

Děkujeme a přejeme hezký den.

Integrace veřejné dopravy od 1.4.2022 - Vlašimsko a Posázaví

Vážení občané,

od 1.4.2022 bude zahájena  integrace veřejné dopravy ve spolupráci s Krajem Vysočina. 

Základní informační leták

Lítačka_Benešov

Lítačka_Vlašim

TARIF A JÍZDNÍ ŘÁDY

Na všech linkách PID platí pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka:

·         díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění

·         cena každé jízdenky se odvíjí od počtu projetých pásem a délky trvání cesty

·         každé pásmo se počítá pouze jednou, pokud tedy pojedete například z pásma 7 přes pásmo 8 zpět do pásma 7, počítají se pouze dvě pásma

·         rozmístění obcí do pásem PID je uvedeno u každé zastávky v jízdním řádu. Kromě pásmové platnosti také cenu ovlivňuje čas, po který cestujete, pokud byste například cestovali 3 hodiny v rámci dvou pásem, nestačí základní jízdenka pro dvě pásma, která platí po dobu 15, respektive 30 minut, ale musíte si pořídit jízdenku, která platí po dobu 180 minut (a také tedy 7 pásem)

·         na veškeré jízdenky PID lze neomezeně přestupovat

·         speciální případ tvoří linky, které přejíždí hranici krajů; cestující, kteří pojedou pouze po území kraje Vysočina, budou odbaveni dle tarifu VDV kraje Vysočina. V případě cestování přes hranici kraje si tarif volí cestující dle územního přesahu platnosti.

 

Svoz nebezpečného odpadu 6.9.2021

Svoz nebezpečného odpadu je naplánován na 6.9.2021 v níže uvedených časech

Vlkov 12:00 - 12:10

Tatouňovice 12:20 - 12:40

Čakov 12:50 - 13:10

svoz_NO.pdf

Prosím, nedávejte do svozu jiný odpad než je uveden!

Informace o odstávce vodojemu

Vážení občané,

ve dnech 22. - 24. 6. 2021 dojde k odstávce vodojemu veřejného vodovodu z důvodu čištění vodojemu a instalace techologie, které nejde bez vypuštění provést. V uvedeném termínu tedy dojde k přerušení dodávky pitné vody z veřejného vodovodu. Náhradní zásobování pitnou vodou bude provedeno umístěním cisteren v Čakově a v Tatouňovicích na návsi.

Výzva k šetření s vodou

Vzhledem k přetrvávajícímu suchu dochází voda ve zdrojích veřejného vodovodu. Žádáme tímto občany, aby s vodou šetřili.

Děkujeme za pochopení.

Výdej bavlněných roušek

Vážení občané,

potřebuje-li někdo z Vás roušku, máme díky paní Dohnalové několik kusů k dispozici.

Obraťte se prosím na zástupce obce a my Vám roušku dovezeme.

 

ČESKÁ POŠTA - doručování důchodů, doporučené zásilky, otevírací doba pro seniory - přijatá opatření

Vážení spoluobčané,

upozorňujeme, že s účinností od 19.3. mají všechny pošty omezeny hodiny pro veřejnost maximálně do 16.00 hod. a s účinností od 21.3. je zrušen na všech pobočkách víkendový provoz.                                                                                                      

Dále upozorňujeme, že s účinností od 23.3. jsou v časovém rozmezí 7.00/ 8.00 - 9.00 hod. (v návaznosti na otevírací dobu dané pošty) na poštách obsluhováni pouze klienti nad 65 let nebo držitelé průkazu ZTP - P starších 50 let včetně jejich doprovodu a osoby pracující v pečovatelských službách.

 

Informace - opatření České pošty

Krizový štáb České pošty dne 18.3.2020 rozhodl o následných opatřeních:

  • Česká pošta od 19. března 2020 do odvolání omezuje otevírací dobu pro klienty. Hodiny pro veřejnost se upravují tak, že všechny pobočky na území České republiky se zavřou nejpozději v 16 hodin. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Omezení otevírací doby do 16 hodin je v jejich kompetenci.
  • Česká pošta od soboty 21. března 2020 do odvolání ruší víkendový provoz všech poboček. Všechny pobočky budou o sobotách a nedělích pro veřejnost uzavřeny. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Víkendové uzavření provozu je v jejich kompetenci.
  • Česká pošta na základě dnešního jednání vlády budou pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let. Požádali jsme všechny ostatní klienty, aby respektovali toto rozhodnutí krizového štábu České pošty.
  • Rovněž jsme požádali veřejnost, aby pobočky České pošty navštěvovala pouze v nejnutnějších případech a aby omezila nakupování na e-shopech pouze na věci, které nutně v současné době potřebuje.
  • Co se týká mezinárodní přepravy vybrané země z důvodu jejího omezení a nedostatečných kapacit přestávají přijímat zásilky z dalších zemí. Vyzvali jsme občany, aby nenakupovali zboží na zahraničních e-shopech z dále uvedených zemí a ani si nenechali z těchto zemí od jiných odesilatelů nic zasílat. Z daných lokalit do České republiky s největší pravděpodobností v následujícím období zásilky neodejdou. Zároveň Česká pošta od čtvrtka 19. března 2020 přestává přijímat do své přepravy jakékoli zásilky adresované do následujících zemí - ČínaIzraelÍránJižní KoreaArménieAzerbajdžánUzbekistánKypr a Gruzie. Česká pošta nemůže garantovat jejich převzetí cílovou zemí. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace nevylučujeme rozšíření seznamu zemí, kam Česká pošta nedoručuje a odkud zásilky do České republiky nepřichází.

O dalších přijatých opatřeních Vás budeme neprodleně informovat.

 

S pozdravem a přáním hezkého dne

 

ceskaposta

Nabídka pomoci pro seniory

 

V případě potřeby mohou senioři využít nabídku

organizace Seniorem s radostí. Je připravena dovézt seniorům nebo pomoct objednat nákup, jídlo z Nesnězeno , Woltu , Dáme jídlo nebo restaurace, vyvenčit psa, dovézt léky si popovídat po telefonu. Kontaktní číslo je 792 308 798 (Jana Najbrtová, zakladatelka organizace). Kromě toho má organizace stálou psycholožku (773 944 450) nebo online terapii na https://terap.io, 

nebo nabídku sdružení  Rytmus, o.p.s. ohledně dovozu jídla, léků a podobně.

 

Nebojte se obrátit přímo na vedení obce, na každý problém najdeme individuální řešení. 

 

Rozhodnutí hejtmanky Středočeského kraje

Vážení občané,

 

na základě rozhodnutí Krizového štábu Středočeského kraje nebudou v nočních hodinách po 22:30 jezdit autobusy integrované dopravy.

V platnosti zůstává rozhodnutí o prázdninovém tarifu na autobusových meziměstských linkách a zrušení školních autobusů. Opatření vejde v platnost v noci z pátku 20. března na sobotu 21. března.

V této souvislosti upozorňujeme, že prostory hromadné dopravy jsou veřejným prostorem, a proto pro ně platí nařízení týkajícího se veřejného prostranství - mít zakrytý nos a ústa.

 

Rozhodnutí hejtmanky Středočeského kraje ze dne 18.3.2020

Omezení osobní účasti v úředních hodinách

Vážení spoluobčané,

v souvislosti s aktuální situací ohledně šíření onemocnění COVID-19 Vás žádáme o omezení osobní účasti v úředních hodinách v kanceláři OÚ. Jsme připraveni Vaše žádosti přijímat telefonicky, e-mailem nebo datovou zprávou.

Děkujeme za pochopení.

Nouzový režim v ordinaci praktického lékaře - MUDr. Šimbera

Vážení občané,

oznamujeme nouzový režim v ordinaci praktického lékaře MUDr. Zdeňka Šimbery. Od pondělí 16.3.2020 je ordinace otevřena 8-10 hod. v Choceradech.

Kontakt s lékařem pouze telefonicky 607 159 951. Máte-li teplotu nad 38°C a kašel, volejte na tel. č. 1212.

Veškerá vyšetření - preventivní prohlídky, pracovnělékařská péče, plánovaná vyšetření, posudky pro řidiče, profesní průkazy, aj. se neprovádějí.

Stav platí do odvolání.

Děkujeme.

 

Turnaj Člověče, nezlob se!

Ještě jednou děkujeme za hojnou účast na turnaji Člověče, nezlob se!, výborné pohoštění a hlavně skvělou atmosféru. I o letošním ročníku bylo psáno v Benešovském deníku a celý článek si můžete přečíst na odkazu níže.

Člověče, nezlob se!

Věříme, že jste si s námi sobotní odpoledne užili a těšíme se na viděnou u dalšího ročníku.

Sběrné místo jedlých olejů a tuků

Vážení občané,

včera byla ke kontejnerům, na návsi v Tatouňovicích, umístěna nádoba na sběr jedlých olejů a tuků.

Prosíme, abyste do popelnice vhazovali oleje v uzavřených obalech.

Děkujeme.

Odečty vodoměrů

Vážení spoluobčané,

oznamujeme Vám, že o víkendech 11.1. - 12.1. a 18.1. - 19.1. budou zastupitelé obce provádět odečty domovních vodoměrů. 

Děkujeme za spolupráci.

Svoz komunálního odpadu od roku 2020

Vážený spoluobčané,

v měsíci říjen jsme každému z Vás dali do schránek prohlášení na svoz komunálního odpadu od roku 2020. Prosíme, abyste vyplněný formulář odevzdali na obecní úřad nejpozději do 15.12.2019. Pokud tak neučiníte, bude Vám automaticky nastaven týdenní svoz ve výši 2140,- za rok.

Děkujeme za pochopení.

Plánované přerušení dodávky elektřiny

Vážení spoluobčané,

dovolujeme si Vás informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny které se bude konat:

Dne 9.7.2019 od 10:30 - 15:00 hod.

S pozdravem,

Petra Vávrová

Maškarní rej v Tatouňovicích

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na MAŠKARNÍ REJ, který se bude konat 2.3.2019 od 14:00 hod v obecním domě Tatouňovice.

Zároveň si Vás dovolujeme oslovit a budeme velmi rádi, pokud přispějete sponzorským darem na ceny pro děti. Uvítáme vlastní výrobky - perníčky, dále cukrovinky, sušenky, pastelky, fixy, omalovánky, bloky, knížky, pexeso, karty, puzzle, drobné hračky (hopíky, plyšáčky, autíčka atd …). Svůj dar můžete předat P. Vávrové nebo H. Zděnkové a nebo jej doneste do kanceláře obecního úřadu, a to nejpozději v pondělí 25.2.2019.

Mockrát děkujeme a budeme se těšit.

Pozvánka

 

V Tatouňovicích proběhl 1. ročník turnaje Člověče, nezlob se!

Milí přátelé,

jak již všichni víte, dne 26.1.2019 proběhl 1. turnaj ve hře Člověče, nezlob se!. Turnaje se zúčastnilo 24 hráčů všech věkových kategorií. Vítězem prvního ročníku se stal Matěj S., na druhém místě se umístil Pepík Č. a místo třetí obsadila Dana S. 

Jak turnaj probíhal a jaké ceny si hráči odnesli jste se mohli dočíst v Benešovském deníku. Kdo ještě článek nečetl, nezoufejte a klikněte zde.

Tímto bychom rádi všem zúčastněním poděkovali za skvělou atmosféru a kladné ohlasy, které nás velice potěšili.

Na viděnou na dalším ročníku turnajewink

Člověče, nezlob se!

Srdečně Vás zveme na 1. ročník turnaje Člověče, nezlob se! Turnaj proběhne dne 26.1.2019 od 13:30 hod. Více informací naleznete na odkazu níže.

Člověče, nezlob se!

Těšíme se na vás

Odečty vodoměrů

Vážení spoluobčané,

oznamujeme Vám, že od soboty 12.1. do neděle 13.1. 2019 budou zastupitelé obce provádět odečty domovních vodoměrů. 

Děkujeme za spolupráci.

Svoz nebezpečného odpadu

Dne 11. 9. 2017 proběhne svoz nebezpečného odpadu:

Vlkov - náves 12:00 - 12:10

Tatouňovice - náves 12:20 - 12:40

Čakov - náves 12:50 - 13:10

 

Odpad lze připravit večer před svozem na určeném místě.

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci